| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa se desfasoare vanzarile?

5 răspunsuri:
| zemantex a răspuns:

Cand fiecare din "protagonisti" are impresia la sfarsit ca si-a atins scopul. Asta ar fi finalul. Desfasurarea "actiunii"... sunt carti intregi scrise despre tehnicile de vanzare. Fii mai concis

| asko a răspuns:

1 cineva da bani sau credit sau alte valori 2 altcineva da produse, servicii, alte valori
cumparator - vanzator
marfa de vanzare - moneda de schimb

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare domeniu trateaza intr-un alt mod tehnicile de vanzare/marketing.
E diferenta intre a vinde oua in piata si utilaje intr-o megafirma de renume. Deci cum a spus si "Zemantez" fii mai concis.

| aanila a răspuns:

Iar ca sa-ti faci o idee despre vazari pentru a adresa intrebari mai exacte, viziteaza http://www.markmedia.ro/sections.php?g_id=30

| yachtmanblue a răspuns:

Incepe cu "Buna ziua!" si se termina cu o strangere de mana in caz de succes... ce e la mijloc depinde de domeniuwinking