| Clara_6276 a întrebat:

Cum este o scoala care te formeaza ca om? Ce acctivitati trebuie sa desfasoare? cum sa fie profesorii?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

În sfârşit o întrebare decentă pe aici...
În opinia mea, după "cei şapte ani de acasă" de la părinţi, şcoala ar trebui să aibă cel mai important rol în formarea unui viitor om al societăţii. Pe lângă activităţile de strictă informare, ar putea desfăşura şi altele mai practice, pentru a pregăti cu adevărat tânărul în drumul său spre viaţă. Profesorii ar trebui să fie un model pentru elevi, căci nimeni nu poate învăţa cu plăcere de la cineva pe care îl consideră inferior lui din orice punct de vedere, mai puţin cel social. Desigur, toate acestea au rămas la nivel de teorie...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala cea care ne formeaza este timpu care il petrecem acasa in cei 7 ani