| Dulgheru_Andrei_1995 a întrebat:

Ma afecteaza nota scazuta la purtare la 9 la intrarea la liceu?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Iti afecteaza media generala, deci poate sa iti afecteze si intrarea la liceu. Media generala este 20% din media de admitere, sunt sanse mici sa nu intri la liceul dorit doar pentru ca ai avut 9 la purtare.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te afecteaza aproape deloc, avand in vedere ca media generala a anilor de liceu va conta numai 20% in media de admitere, restul de 80% il constituie media de la evaluarea nationala, astfel ca o medie de 9 la o materie, chiar anuala fiind, conteaza foarte putin.

| Adry05 a răspuns:

La liceul militar mi se pare ca se ia in considerare. In rest nu, doar ca-ti scade un punct sau cat o fi din media ta de pe ani.