| Dreddd a întrebat:

Faptul ca nota la purtare e scazuta la o materie imi afecteaza admiterea la liceu?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nota la purtare nu se refera la o anumita materie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Încă odată, nu exista așa ceva...

| sierra1 a răspuns:

Nu mami, nu!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nota la purtare e în sine o materie, nu poate fi scăzută la o alta disciplină și se adună la media finală, acum nu știu cum se mai fac admiterile la liceu, dar dacă ai nevoie de o medie anume pentru un liceu, da, poate să te tragă în jos.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| ReddY25 a răspuns:

Adică nu happy

| gigite a răspuns:

Nota la purtare este la fel ca orice materie (vizand conduita si comportamentul), afectand performanta ta, daca faci o boacana la sport, bataie sau injuraturi iti afecteaza si NOTA la sport si la PURTARE.