| Barajag a întrebat:

Daca ai un interviu pentru un job cu un barbat, de preferat este bine sa te imbraci cu o bluza cu decolteu, bineinteles daca esti femeie?big grin
De ce?

Răspuns Câştigător
| z8 a răspuns:

Daca aplici pentru. a fi chelnerita, decolteu. Daca pentru. a fi contabil, fara decolteu. Ai prins ideeawinking De ce? Simplu, ca si chelner atragi clientii, ca si contabil dai impresia ca esti usuratica si nu-ti vezi de treaba. Exemplele au fost cam extreme, oricum in 90% dintre interviuri te sfatuiec sa mergi fara decolteu.

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde de job si de barbat, dar in general angajarile se fac pentru un post liber, nu pentru a face valuri si a crea tensiuni sexuale in companielaughing Daca ar fi sa te angajez eu poti veni in chiloti si cu caciula de astrahan, ma intereseaza cum te descurci la testul practic si cum comunici - iar daca vreau sa te scot la un cico imi dau seama daca te plac si fara sa-mi arati juma' de piept. Dar sunt destui barbati care apreciaza o femeie mai agresiva sexual.

| thealchemist a răspuns:

Nu. poate iei job-ul mai usor, dar care-i pretul? hartuirea sexuala si asa e aproape inevitabila in Romania, de ce s-o motivezi in plus creind false asteptari printr-o bluza prea decoltata sau o fusta prea scurta? iar asta e raspunsul usor, simplu de vazut, dar mai ai problema de baza ca oricit de multe satisfactii ai avea de la job-ul tau in viitor, te vei gindi mereu daca l-ai meritat, sau ai fost aleasa numai pentru decolteu.

| IngridBeatrice a răspuns (pentru thealchemist):

Bună, Thealchemeist,

Există soluții în caz de hărtuire sexuale. Eu am citit despre ele aici și deja văd altfel situațiile de genul asta: https://cariera.ejobs.ro/metoo-hartuire-sexuala-la-locul-de-munca/

| Анька a răspuns:

Foarte simplu. sa aratsi mai sexy tongue sa-i seduci mintele cind prezinti vre`un proiect si el va atrage mai mult atentia la pieptul tau decit la ceea ce spui.si in fine cistigul e al tau tongue

| Anonoim a răspuns:

Depinde pentru ce job aplici... de ex daca vei fi secretara mi se pare indcat sa porti o samasa deschiata si ceva sati rdice sani si pantofi cu toc inalt dar sa faci cat mai pustin zgomot cu tocurile pe unii barbati ii deranjaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap... un decolteu adiiiiinc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu."De preferat este bine "sa fii decenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decenta e mama intelepciunii, ai dovedi ca esti indecenta.Inteligenta nu sta in tricouri si sutiene cu bretelute siclamen si nici in decolteuri adanci.Eu, ca barbat, prefer femeile care au gust, stil si simplitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nicidecum, doar daca intentionezi sa oferi altceva decat ce scrie in fisa postului.
Incearca un costum, camasa alba, machiaj cat mai natural... si multa atitudine, adica tu stii ce oferi companiei si te astepti la o rasplata pe masura.
SUCCES!