| yoyodee a întrebat:

Daca am dat la profil real - matematica-informatica o sa fac psihologie? As dori foarte tare in viitor sa devin psiholog, dar nu sunt sigura daca am facut alegerea corecta dand la matematica-informatica.Deci...Ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Pai...vei face o singura ora. poti continua liceul si dupa sa intrii la psihologie (eu sunt la psihologie si am colegi care au facut mate-info), sau te poti transfera la stiinte sociale, unde ai putea face 3 ore pe saptamana (in clasa a Xa), dar daca tu crezi ca poti face fata la mate-info, nu cred ca are rost sa te muti la stiinte sociale (eu am fost la stiinte sociale si sincer, acum imi doresc sa fi facut mai multa mate si info).
multa bafta si sa ne spui si noua ce alegere ai facut tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa psihologia ca e vai de capu ei, mai binte orienteaza-te spre info sau altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Si eu sunt la mate-info happy, in continuare voi merge tot pe Psihologielove struck e ft frumoasa!happy Vei afce in clasa 10`a, dar e usoara materia. Nu e o alegere gresita!

| pasatGeorge a răspuns:

Sunt la filologie, si avem 2 ore de psiho pe saptamana. La mate - info ai doar una. Daca vrei sa devii psiholog transfera-te la filo.

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Daca doreai sa faci psihologie trebuia sa dai la stiinte sociale...acolo se fac mai multe ore

| ׺°”˜`”°º× a răspuns:

Poi. daca de abia acum esti in clasa a 9 a. nu o sa faci pentru ca materiile acestea se studiaza asa:a 9 a logica si argumentare, a 10 a psihologie, a 11 a economie si a 12 a filozofie:d. Daca o sa ti placa in a 10 a psihologia[la profilul tau faci km 1 ora pe saptamana]. poti sa dai la facultatea de psihologiebig grin

vezi tu...:*

big hug

pa pa

| yoyodee explică:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri! M-au ajutat foarte mult!