| Cristoforeann a întrebat:

Dacă am făcut un liceu civil mă pot înscrie la academia militară?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca te poti inscrie la o academie militara cu orice liceu ai terminat, numai daca esti eligibil si treci de exemanul medical, proba sportiva si ai note foarte mari la purtare si celelalte materii, ca sa intri la examenul de admitere si evident sa ai o sansa sa iei examenul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Desigur, dar după ce treci de probele eliminatorii, și numai pe locurile cu taxă.
https://mta.ro/......u-site.pdf
Dar pentru anul ăsta, s-a cam terminat cu înscrierile.

| Brizbriz a răspuns:

Nuuuu, la academia aia vor numai militari indobitociti militar de mici copii

Hail Hydra!

| MihaiSpeedster a răspuns:

De ce nu întrebi tu direct la Academie? Că aici vei primi răspunsuri doar din "auzite"…

| Mavni a răspuns:

Da. Cu examenele de rigoare. Succes!