| Utilizatoare123 a întrebat:

Mă pot angaja pe un post în bancă dacă nu am licența în finanțe/economic? (am licența în Filologie)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu te poti agaja la banca ca functionar bancar (dar este posibil ca femei de servici).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, dar chestii conexe. Gen call center, marketing, he etc etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da,portar, femeie de serviciu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu conteaza, important e ca ai facultate asta conteaza, succes

| doctorandus a răspuns:

Dap, nu toate slujbele dintr-o banca presupun cunoasterea aprofundata a economiei. Daca te ocupi de exemplu de comunicare, este un avantaj ca ai terminat filologia.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| painecuzahar a răspuns:

Nu, acolo ajung toti cu diplome de filologie oricum