| NowForYou000 a întrebat:

Daca am media generala 7 si fac o scoala profesionala, apoi seralul si i-au bacul, ma pot inscrie la politie? Sau la alta politie, adica am inteles ca la cea comunitara ar fi mai usor. Deci as putea? Si cu cat ar trebui sa iau bacul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca indeplinesti conditiile de inaltime, sanatate, sa nu fi fost confamnat penal, etc si reusesti la admitere te vei putea inscrie si urma orice scoala de politie.
Nu are importanta media la bacalaureat, important este sa ai media la purtare cel putin 8.