| XxKAMELIAxX a întrebat:

Daca as vrea sa fiu avocata:

1)Ce materii voi avea la liceu? Cate ore pe zi/sapt?

2)Ce materii voi avea la facultate? Cate ore pe zi/sapt?

(Sunt din Bacau.)
Cred ca am uitat sa spun ca vreau sa ma duc la profil filologie,exista alte profile la care ma pot duce,sa-mi fie mai usor?
Daca exista, care sunt acelea?(Pentru a ma duce la facultatea de drept)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Nu se spune "avocata" ci "avocat". Ce treaba are avocatul cu liceul? Poti sa faci si liceul agricol si dai examen la facultate si te faci avocat. ideea este ca dupa terminarea facultatii iti trebuie bani seriosi ca sa intri in Barou. Numai spaga sa fii stagiar la un avocat este peste 10.000 de euro.