| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati avea ocazia sa fiti presedintele tarii pentru o zi ce ati face? (intrebare generala )

13 răspunsuri:
| narcis13 a răspuns:

I-as face ceva Elenei Udrea, dar nu pot sa fiu indecent pe onorabilul site TPU...lasa-ma si tu cu intrebarile astea... ce sa faci intr-o zi cand astia nu reusesc sa faca ceva de 20 de ani de la caderea comunismului...

regis
| regis a răspuns:

Pai in primul rand as alege ca ziua in care sunt presedinte sa cada pe 15. Apoi as merge la casierie sa imi ridic salariul.

| lily09 a răspuns:

Pai daca as fi presedinte pentru o zi ...nu as putea sa fac nimic ...pentru ca presedintele dupa cum stiti nu are putere de decizie. e doar de decor...primul ministru conduce ...acum ce poate si el...hahahahha...ca nu prea poate .sa lupte cu guvernul...guvern care eu il vad ca pe niste bilute de mercur care fug in toate partile si nu poti sa le stapanesti...hahahahahha.asa ca nu as vrea sa fiu presedinte nici macar pentru o zi... ii las pe altii sa se lupte cu morile de vant care produc energie doar pentru ''buzunarele lor''...hai noroc si la mai mare

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Cand eram mica laughing am zis asa : Daca voi fi presedinta laughing voi omori toate broastele laughing voi desfinta toate metrourile si as darama toate blocurile ca sa fac case laughing! gandire de copil :p laughing Acum daca as putea fi akr pentru o zi! As face in asa fel incat toate parcurile sa fie intretinute ffrumos. love struck concerte la fiecare sf de saptamana :d cea mai mik nota l scl sa fie 6 laughing si 5 e bine laughing

| CrucifiedCountess a răspuns:

"dac-as fi pentru-o zi presedinte, v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde!"

| Luiza_4305 a răspuns:

Intr-o singura zi =nimic, caci a doua zi vine din nou presedintele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As curata tara de toate impuritatile si as...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca cel mai important lucru pentru un presedinte este sa se ocupe de oameni sa nu-i lase pe drumuri fara case

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As face astfwel ca lectiile a fie de 30 de minute

| DoomNEzeu a răspuns:

Probabil ca as schimba guvernu si as da foc la pipera laughing

| idanna a răspuns:

Pentru o zi...nimik....e prea greu sa faci din tara asta ceva doar intr-o sg zi!

| cd92 a răspuns:

Mai mult ca sigur as muta toti manelistii si tiganii undeva departe de Romaniawinking

| Georgia_2863 a răspuns:

As face in asa fel incat raportul venit-plata chirie sa nu mai fie atat de dezechilibrat.As impune chirii ff ieftine, ca din salariu sa iti mai si ramana bani pentru a supravietui decent! Asta as face.si nu-s tiu cum nimeni din conducere nu ia si asta in considerar; nu toti oamenii au propriul apartament! Trebuie sa ne traim cu totii viata decent, mai porcilor din conducere!