| Pufosenie1428 a întrebat:

Buna la toata lumea! Iata intrebarea zilei: Daca ar fi sa fiti presedintele tarii...ce ati schimba?

Răspuns Câştigător
| KaterinkaBoy a răspuns:

Clasa politica.As schimba toata clasa politica de la primul pana la ultimul. poate cu exceptia lui Raed Arafat si altor 2-3. Apoi as schimba legea pentru ca toti oamenii politici ce devin corupti sa faca puscarie cel putin 10 ani si sa fie eliminati pe o perioada lunga de timp din viata politica sau chiar definitiv. Dupa asta vine greul...repararea modului de gandire,tratarea meningitei morale a tarii,imbunatatirea educatiei, medicinei, infrastructurii sperand ca mediul de afaceri sa avanseze datorita conditiilor prielnice (educatie de standard inalt si infrastructura moderna si de calitate). Nu stiu daca aceste metod sunt bune, poate sunt oameni mai capabili in cea ce priveste schimbarea in bine a tarii, dar eu unul asta as face. Oseara buna si Sarbatori fericite!winking

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Populaţia.

| Darkus a răspuns:

As marii salariile si pensiile, as construi mai multe scoli, as ajuta toti nevoiasi din Romania, i-as da jos pe toti minsitri corupti ai avizi de putere, as oricui un loc de munca! Craciun Fericit!

| PinkPanter a răspuns:

Scoala
Mai multi bani
Si mai multe chestii gratis