| NothingImportant200 a întrebat:

Daca tu ai fi presedintele tarii, ce ai schimba la aceasta tara?

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu nu stiu daca este ceva ce n-as schimba.

| Bacemi a răspuns:

@HepHap, toata stima. Ai perfecta dreptate. Sunt constient de asta. Eu am zis de mult ca legea a intors armele impotriva romanului. Dar macar am voie sa visez. Barem atat...

HepHap
| HepHap a răspuns:

Celor care ar schimba TOTUL: in primul rand ar trebui sa schimbati constitutia si sa va atribuiti puteri absolute, pentru ca in clipa asta puterile presedintelui sunt limitate. Altfel zis, geaba vrei daca nu poti.

| anad a răspuns:

Si daca as avea putere cred ca as aplica sugestia fostului ministru de externe Cioroianu in privinta multor cetateni si in primul rand a guvernantilor si politicienilor mincinosi si corupti, a celor cu afaceri oneroase, a spagarilor, hotilor etc. Bine ca e cu daca si nu adevar, ca ar ramane aproape depopulata tara!

| Adyr0 a răspuns:

Locul pe harta, as muta-o in Africa laughing

| chupachups1234 a răspuns:

Pf... Pai ce n-as face, daca s-ar putea... Pai in primul rand as construi blocuri noi, mari si frumoase si ar darma toate darapanaturile si nu neaparat darapanaturile, ci toate blocurile facute asa, in stil vechi. Apoi as face drumuri ai autostrazi; drumuri in general. Apoi as face cat mai multe spatii verzi si le-as interzice sa taie lemn din tara: sa-l cumpere. Si as renova si moderniza toate parcurile si locurile de joaca. De fapt as moderniza tot. As scoate pensiile speciale si as scoate si sporurile aiurite si taxele aiurite sau nefolositoare sau le-as 'ajusta'. Si as mari salariul minim cu muult si le-as micsora salariile cu mult celor cu unele mult prea mari, poate n-ar fi o idee prea rea sa pun o limita la salarii. La bugetari, logic, la privat sa le dea cat de mult vor laughing Si as scoate subventiile la tot. Eu nu stiu de ce le-au bagat; adica ce treaba am eu ca ala vrea sa-si creasca vaci sau ce face el, daca vrea n-are decat, dar nu pe banii nostri, ca dupa aia tot noua ni le vand cu preturi foarte mari. Si as pune la toata lumea aceeasi pensie. Exceptie presedintele, si nu pentru ca eu as fi presedintele laughing asa in general. Pentru ca e presedintele laughing Si poate ar face exceptie si prim-ministrul si judecatorii, dar si judecatorii la fel, toti co o singura pensie, doar ca mai mare - nu cu mult- fata de a celorlalti. Poate, nu stiu. Si cam atat nu imi mai vine in minte nimic acum. Aaa, si nu prea stiu ce fel, dar as creste exportul mult si as scade importul. happy

| chupachups1234 a răspuns:

Hm... nu stiu ce as face cu subventiile la caldura, desi probabil le-as scoate si pe alea, pentru ca alaturi de toate celelalte schimbari pe care le-as face lumea ar avea cu ce sa plateasca. Mda, sigur le-as taia.

| chupachups1234 a răspuns:

Nu nu si nu waiting Transilvania e a noastra si trebuie sa ramana a noastra. Mai degraba ziceai ca i-ai da pe unguri afara din Transilvania. Apropo de asta, as impune peste tot limba romana ca limba oficiala (la unguri ma refer in special). Daca vor sa traiasca in Romania, sa traiasca ca toti ceilalti! Daca nu, n-au decat sa plece, ca nu le simte nimeni lipsa.

Răspuns utilizator avertizat
| girl95 a răspuns:

Pai sincer ceea ce as vrea sa schimb ar fi mentalitatea oamenilor, dar cum nu se poate..., probabil as incerca sa schimb sistemul de invatamant...

| kr.mdy a răspuns:

As crea o garda civila imensa care sa stea pe strazi in permanenta sa urmareasca oamenii, si care se abat de la reguli, saltati la inchisoare.

| ancutsa410 a răspuns:

laughing NU VREAU SA FIU PRESEDEINTELE ACESTEI TARIlaughing
nu vreau sa ma urasca lumea si sa ma injure in gandlaughing
dar daca totusi ar fi sa schimb ceva la tara asta, as intoarce tara pe doslaughingpoate isi revine l normal ca acum chiar e "pe dos'hee hee

| ancutsa410 a răspuns:

Cum sa dai transilvania la unguri mai?laughing

| prafdestelutze a răspuns:

Cred ca as schiba tot!
As reface toate drumurile...as sprijini mult mai mult tinerele talente pentru a nu mai pleca in afara...as micsora toate preturile, as mari salariile, as oferi multee locuri de munca, as da de toate ca pana la urma nu dau de la mine din buzunar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot. In primul rand as relansa economia prin promovarea turismului romanesc peste hotare in toata lumea, in al doilea rand coruptia, sanatatea, educatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Directia sau rotile ca prea mergem pe pana

Răspuns utilizator avertizat
| BlueByMe a răspuns:

Toooooooooootulllllllll
funda?big grin

| gummy_4146 a răspuns:

Cam totul... zi si tu ca nu esti de acord cu mine:d

| Pirtina a răspuns:

Nu stiu...dar daca as fi presedintele rominii as ....mari salarile la romini si as mari pensilie cu 1 ron. Dar eu singura sunt di MD dar mas gindi sa schimb locurile de trai vechi in mai noi