| Barajag a întrebat:

Daca ati fi directori, cum i-ati trata pe subalternii vostri?

Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Cu totii am fi o echipa, as stabili salariile in functie de profit incat sa traim cu totii de la decent in sus, cat se poate de bine, as tine neaparat sa am un pshiholog care sa asculte problemele angajatilor.

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Daca as fi doamna director love struckbatting eyelashes, as incerca sa am cu subalternii mei o relatie cat se poate de amicala.happy
Bineinteles, pastrand respectul acela de sef-subaltern, fiindca risti sa ti se urce in cap.
I-as trata cu respect, frumos, cu prietenie, si nu in ultimul rand cu exigenta.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Inainte de a fi director, trebuie sa fii om! Pe urma, a fii director inseamna in primul rand responsabilitate, iar tratamentul pe care-l aplici subalternilor tine si de responsabilitate.

| selef a răspuns:

Cu aspirina, paracetamol si algocalmin.

Shin
| Shin a răspuns:

Cu o mana de fier tongue Otto von Bismarck style happy
Glumesc, o relatie de egalitate este cea mai adecvatawinking
Shin.

| dinusinziana a răspuns:

Cu prietenie si caldura, ca sa vina de drag la servici. e cea mai prolifica modalitate de lucru. happy daca iti tii subalternii in stres, nu vor face fata, si vor veni din obligatie la servici, ca atare, nu vor da randament maxim. mai bine sa ai un sef care sa se poarte cu tine ca de la egal la egal, si sa nu te tina din scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i-as trata ca pe niste subalterni, i-as considera prietenii mei, colegii mei si impreuna o sa iasa treaba SUPER!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu respect.
Pa, pa.

| gaby_6279 a răspuns:

Cu mare atentie si multa inteleptiune

| maiamichel a răspuns:

Cu respect si incredere!

| maya23 a răspuns:

Cu respect, cu putin simt al umorului cand vreau sa obtin ceva.