| MasterGremlin a întrebat:

Daca ati termina acum scoala ce ati decide sa faceti sa ramaneti in tara sau sa plecati in strainatate? Si ce ati lucra, ce joburi sunt bine platite sau cel putin decente?happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Pai prima intrebare are putin sens eu unul as pleca in strainatate pentru a cunoaste o lume noua si sa scap de monotonia asta din Romania...iar faza cu ce am lucra nu cred ca o sa spuna nimeni decente ci toi o sa spuna job-uri bine platite.winking

| MasterGremlin explică (pentru Eduard619):

Ma refer sa nu fie ceva foarte complicat...Si de exemplu daca merg acolo cam cati bani as putea pune deoparte lunar tinand cont (sa zicem) ca am un job mediu, adica nici foarte platit dar nici chiar minimul pe economie...happy?

| Eduard619 a răspuns (pentru MasterGremlin):

Pai acum depinde si unde o sa stai... daca stai la o ruda se merita dar daca vrei sa stai acolo platit parerea mea este ca mai bine stai in tara.

| PeFuga a răspuns:

Am terminat si liceu, si facultate, si master, acusi inca un master si nu am vrut sa plec nici o secunda. Daca as pleca, m-as intoarce cu siguranta dupa jumatate de an-un an happy

| kiri11 a răspuns:

Sa nu fie complicat? Castraveti, capsuni, mere laughing la strans! Din cate am auzit te si cazeaza, daca esti econom in 2-3 luni strangi 2-3000 E! BAFTA