| Rukhsandra a întrebat:

Dati-mi un singur motiv in care sa-mi spuneti ca nu e bine ca tineri din ziua de azi sa plece in alta tara dupa ce termina studile
voi va doriti sa plecati in alta tara? sau sunteti "patrioti"si ramaneti in tara?
si ce parere aveti despre romania?
eu sincer daca mi-ar oferi cineva o slujba buna in strainatate si as avea scoala terminata n-as sta pe ganduri nicio secunda as pleca si nu m-as uita inapoi... e doar parerea mea happy

2 răspunsuri:
| ♥G'eorgik a răspuns:

Deacord...winking

| muresanul a răspuns:

Un motiv ar fi (despartirea de familie), dar degeaba ca tineretul nostru nu are nici un viitor in Romania, cat despre patriotism cred ca trece tot prin stomac adica nu tine de foame! Tara ar merita sa fii patriot dar conducere actuala te face sa fugi din ea.