| Morenna10 a întrebat:

Daca cineva e admis la o facultate, isi poate incepe studiile dupa un an sau doi?

Răspuns Câştigător
| DanaQ a răspuns:

Nici eu nu cred ca se poate acest lucru. Eventual, poti face primul an. Iti iei toate examenele, dupa care ingheti anul 2 si-ti vezi de treaba. Revii in anul urmator si continui facultatea, dar cu alti colegi, evident. Colegii tai initiali vor fi in anul 3, iar tu in 2... Oricum, cel mai bine e sa intrebi la secretariatul facultatii. Ei te vor lamuri, cu siguranta.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate doar intr-o singura situatie: daca nu te poti prezenta din cauze medicale. Trebuie sa anunti facultatea si sa prezinti certificatul medical. Altfel nu se poate, trebuie sa te inscrii si sa te prezinti in anul cand ai fost admisa, altfel ai pierdut admiterea. Numai bine!

| Graphee a răspuns:

- Nu. Se încep studiile în toamnă, dar nu după un an sau doi.

| Andu_7395 a răspuns:

Nu se poate ingheta primul an. Deci raspunsul e NU.

| glamour a răspuns:

Nu cred, daca esti admis la facultate incepi studiile in toamna, de exemplu daca eu azi sunt admisa la o facultate imi incep studiile in toamna asta. Nu se poate sa fi admis si sa spui ca te duci la facultate in anul urmator ca asa vrei.

| Luy a răspuns:

Incercarea moarte n-are.Intreaba la secretariat daca poti sa ingheti primul an.De inghetat stiu ca se poate dar nu stiu daca si primul.