| smd a întrebat:

Am terminat anul I la FEAA, Iasi, iar acum sunt anul in anul al II-lea. Anul acesta nu mai am posibilitatile financiare pentru a-mi continua studiile, de aceea nici nu am fost la facultate, deoarece sunt din alt oras, destul de departe de Iasi. As dori sa stiu daca se poate retrage dosarul cu care am fost admis, impreuna cu toate actele depuse, deoarece vreau sa ma inscriu la alta facultate anul viitor. Mentionez ca si anul trecu, cat si anul acesta am fost/sunt bugetat. Trebuie sa mai platesc taxe suplimentare din acest motiv pentru a-mi retrage dosarul? Intreb aici deoarece doamnele de la Secretariatul Facultatii nu sunt foarte "informative" si nici prietenoase.

2 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Nu trebuie sa iti retragi dosarul poti sa te transferi

| lindemona a răspuns:

Buna,

Te poti transfera la o alta facultate sau poti sa iti ingheti anul. Adica nu mergi anul acesta, strangi banutii si iti continui studiile anul viitor.

Succeswinking