| loveanime a întrebat:

Daca dau la facultatea de limbi straine ce profesie pot sa am? in afara de profesoara

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Traducator,translator,stiuardesa,receptionera,asistent manager la o firma ce are legatura cu beneficiari vorbitori de lamba engleza, in armata, politie, securitate, etc.

| loveanime explică (pentru pietrean):

In armata? ai putea sa detaliezi un pic te rog

| pietrean a răspuns (pentru loveanime):

In armata,sunt structuri ce au schimburi de experienta,ce cuprind diferite tipuri de arma(infanterie,transmisionisti, vanatori de munte, etc) si trebuiesc ori sa cunoasca limba engleza, in special, dar si alte limbi straine.de asemeni cei ce sunt cadre sanitare:asistenti medicali,medici din toate categoriile, radiologi, fizioterapeuti, etc.
la un Centru militar, poti afla mai multe.

| loveanime explică (pentru pietrean):

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Posibil si translator?