| tavi_olasan a întrebat:

Daca intri la medicina, din ce an incepi sa faci practica? Din primul an?

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Practica de vară se face încă din anul întâi. Ai o fișă care trebuie semnată de un medic.
În anii clinici de facultate vei face stagiile în spitale, la patul pacienților.
Situația este diferită în contextul actual, desigur (depinde de hotărârea fiecărui UMF).

Succes!

| MishikiCrisy a răspuns:

Am impresia că din anul 2 ai practica de vară, iar din anul 4 cursurile se fac chiar în spitale.