| anonim_4396 a întrebat:

Daca invat limba spaniola la distanta, am vreo sansa sa devin traducator? Pt ca stiu ca un traducator trebuie sa stie cu adevarat carte. Am vreo sansa?

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da. Nu e obligatoriu sa o fi facut in facultate sau mai stiu eu unde; ca traducator ai nevoie de o atestare. Sunt firme care angajeaza si fara atestat, dar cateva si pe bani putini. Iar la examenul de atestare nu conteaza unde ai invatat spaniola, ci cat de bine o stii. Succes!

| madamanu a răspuns:

Asta depinde de tine. Cu siguranta poti sa devi, dar ca traducator ai nevoie si de o atestare in domeniu nu? intereseaza-te pe mai multe cai...
Totusi mare parte din ceea ce inveti la distanta depinde doar de tine. Daca iti place si te pasioneaza de ce nu incerci sa urmezi o facultate in acest domeniu?
Axeaza-te pe ceea ce iti place happy Si pune mana pe carte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu mi-ai mancat zilele si tineretea cu intrebarile tale despre spaniola, japoneza, swahili si mai stiu eu ce alta limba...Decat sa stai pe TPU si sa pui 999 de intrebari aiurea, nu crezi ca ar fi mai util sa incepi totusi sa inveti una din limbile alea? Oricare ar fi ea...chiar si pachizdaneza... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt bent: nu te-a obligat nimeni sa imi citesti intrebarile, asa ca scuteste-ma. Am dreptul sa ma informez, sa stiu ce obiective sa imi propun. Daca nu intelegi asta este problema ta. Nu te-am obligat sa imi citesti intrebarea sau sa imi raspunzi. Si in plus, de unde stii tu ca eu nu invat? Chiar asta fac, invat limbile 'alea', cum spui tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Daca dupa ce termini cursul stai 6 luni in Spania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu stiu cum sa ti spun sa fiu corect sa scriu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ai toate sansele micutzo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Doresti sa inveti limba spaniola repede? nu ai suficienti bani pentru a-ti permite un curs de spaniola (include audio) care costa foarte mult? Eu iti ofer aceasta ocazie, pentru doar 5 euro pentru mai multe detalii trimiteti e-mail la adresa lucru_usor@yahoo.com cu SUBIECTUL "DETALII CURS SPANIOLA".

| gabrix a răspuns:

Daca ai vointa poti invata orice.