| anonim_4396 a întrebat:

Sunt multi traducatori de franceza? Nu stiu ce sa aleg, engleza-franceza sau engleza spaniola. Eu as vrea sa stiu cele 3 limbi, dar din pacate trebuie doar 2 sa aleg. Dintre spaniola si franceza ce sa aleg? Care e mai importanta? Stie cineva ce se cere pe piata? Daca ma duc la engleza spaniola, fac si franceza acolo? Eu vreau sa devin traducator autorizat, dar nu stiu ce se cere pe piata. Eu o sa fac in Iasi facultatea, acolo spaniola este cautata?

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Tot pe spaniola pun si eu banii, desi din spania se intorc destui vorbitori, dar nu toti au acreditarea si cunostintele de gramatica ale unui absolvent de limbi straine. Asa ca bafta!

| ellene a răspuns:

Eu am ales engleza spaniola, nu stiu inca cum e, o sa vad in curand. Daca vrei sa faci mai multe limbi straine, adica cate un pic din toate...inscrie-te la limbi moderne aplicate. Am inteles ca asta e cel mai cautat profil...eu sunt la limba si literatura, dar am auzit ca poti sa devii translator si cu profilul asta. Succes in alegerea pe care o vei face, eu zic ca spaniola e mai usoara.

| Pho3nix a răspuns:

Eu iti zic sa alegi Engleza - Franceza.
Engleza presupun ca o stii bine.
Si spaniola o vei invata repede ca e usoara.

Franceza e foarte complicata si incalcita.(parerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Suficienți pe piața muncii.
Sfatul meu este să iei atestatul de traducător al limbii spaniole după ce termini facultatea de limbi străine.
Mult succes.
Pa, pa.

| JoJo a răspuns:

Eu as prefera spaniola in loc de francezabig grin
Dar tu alegi ce crezi ca e mai bine pentru tinehappy ce iti doresti mai mult si ce crezi ca se cauta mai binebig grintongue Bafta!winking

| xxx_3187 a răspuns:

Alege franceza -spaniola. happy

| MyAcountx a răspuns:

Engleza-Franceza este recomandarea mea.

| tanaseandreea a răspuns:

Eu cred ca engleza-franceza ar trebuie sa faci chiar dc franceza este mai grea este bine sa cunosti aceasta limba straina si eu stiu ca se cauta limba franceza. Spaniola se invata foarte repede eu cred si ai putea sa faci un curs separat de limba spaniola daca tot le vrei pe toate 3. Oricum tu stii cel mai bine ce vrei si ce iti este mai folositor pe viitor.happy