| swegger2694 a întrebat:

Daca invat singur C/C++/Pascal pot sa intru la o facultate de informatica fara a face liceul la profilul de mate-info?

5 răspunsuri:
| YoSiAtat a răspuns:

Dap, poti dar trebuie neaparat sa termini un profil de liceu si sa iei bacu. E posibil sa primeti un test sau alte chesti din astea. Dar oricum, rasp este ca poti, dar depinde si de medii.

| Aesir a răspuns:

Poti bineinteles daca te apuci din timp de ce nu, vointa sa ai. Si daca tot vrei sa inveti singur eu iti recomand sa inveti singur iti recomand sa inveti si altceva in afara de astea daca ai timp, gen programare in html, java. Nu iti strica deloc daca te intereseaza domeniul IT

| louise a răspuns:

Sigur ca da oricum conteaza bacul si daca dai examen si il iei bv tie :d daca nu dai spaga si iei laughing ce sa facem

Răspuns utilizator avertizat
| flor1ana a răspuns:

Sigur ca poti! acolo unde se cere admitere pe baza de concurs... dar cred ca iti trebuie si matematica tongue