| anonim_2187 a întrebat:

Daca intru la profilul mate-info simplu la liceu, apoi merge sa fac o facultate de informatica si sa imi aleg o meserie pe calculatore(programator etc)?

Răspuns Câştigător
| opacatoasa a răspuns:

Da. Mergi unde doresti dupa liceu.

3 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

OffTopic: Nu prea e platita munca de programator.Din pacate. In scoala te invata Borland si pun C dar nu o sa te prea ajute. Trebe sa fii prea bun/prea cautat ca sa stralucesti aici.

| dan_2834 a răspuns:

Normal ca poti face o facultate de informatica si apoi sa iti alegi o meserie care sa se bazeze pe calculatoare.Da-ti si tu seama...din moment ce esti la un profil de mate-info.La acest profil faci multa matematica si informatica, exact ceea ce iti trebuie tie pentru viitor.

| andreeeew a răspuns:

Din cate stiu eu da, este imposibil sa nu intri la un profil specializat pe INFORMATICA si sa nu poti intra la facultate de Informatica.

Eu sunt la stiinte ale naturii, si mi-au povestit niste persoane ca pot ajunge si eu la o facultate de Informatica, cu multa buna vointa si ceva pregatire (+ ca eu sunt bun la info).

Sper ca te-am ajutat! happy