| Flavius_Dorin_1994 a întrebat:

Daca is angajat cu contract individual de munca si caut sa ma angajez la un al doilea loc, tot cu contract idm, trebuie sa anunt primul angajator de asta? Adica afecteaza felul cum mi se platesc taxele si sanatatea? Imi amintesc ca cineva mi-a zis ceva de genu, dar nu-mi amintesc exact si nu stiu daca ii corect sau nu.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti obligat sa anunti doar daca ai clauza de neconcurenta in CIM actual.
Nu afecteaza cu nimic contributiile la fondurile speciale si impozitul pe salariu, fiecare angajator le va retine si le va vira la bugetul AS si bugetul de stat.