| Lester23 a întrebat:

Salut. Daca sunt angajat 4 ore undeva si mai vreau sa ma angajez undeva tot 2-4 ore, trebuie sa aduc adeverinta de salariat de la primul angajator ca sa-mi faca contract de 2 sau 4 ore ca sa plateasca mai putine taxe/impozite?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
La al 2-lea (si urmatoarele) locuri de munca /venituri NU mai trebuie sa platesti CAS si CASS, doar impozitul de venit.

| Lester23 explică (pentru Bula):

Desi la primul job sunt inregistrat cu norma partiala de munca?

| Bula a răspuns (pentru Lester23):

Nu, scuze!
Doar la 8 ore (la prmul loc de munca) este valabil ce am scris.