| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a întrebat:

Daca mergi la liceu profil socio sau filo, la romana ce se face mai mult, gramatica sau literatura?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nici macar in programa de romana pentru profilul filologie nu este deloc gramatica. Doar literatura. Uneori, insa, profesorii de romana fac si gramatica la clasa.

5 răspunsuri:
| JennyBerry a răspuns:

Buna, la filologie intensiv engleza se fac 5 ore de romana pe saptamana [ 90 % literatura ] si 4 ore de engleza, doua de latina, 3 de istorie, 2 de franceza. Din clasa a11a se renunta total la fizica, chimie, biologie si mate. Succes

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiinte sociale se fac patru ore de limba romana, gramatica se face dar foarte putina dar daca profesorul considera ca nu e nevoie nu faceti.

| dya_4589 a răspuns:

Doar literatura si asta e valabil pentru toate profilurile!

| sabinutzz a răspuns:

Ambele in aceeasi masura. Stii si eu tot la liceu de profil socio big grin