| djsjs a întrebat:

Buna. La profilul Filologie la liceu se pune mult accent pe gramatica la romana? Sau se bazeaza pe literatura?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai pe scurt: acolo NU se prea face carte, deci nu se pune accent pe nimic

| Catrice a răspuns:

În liceu nicăieri nu faci gramatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe literatura

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu exista profil filologie. Exista profil uman, cu specializarile filologie si stiinte sociale. La momentul actual nu se face gramatica la liceu, deloc. Doar literatura. Exista insa o propunere (sa a fost, oricum se schimba des) sa se faca si gramatica incepand de anul viitor. Insa pe literatura se va pune mai mult accent oricum.

| mihaela000ela a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa induceti in eroare,un copil? daca nu stii,nu raspunzi!
Nu te lasa influentat de parerile,, neavenitilor,,. daca vrei asta, intra pe site-uri educationale, vorbeste cu parintii-ei se vor interesa, cu profesorii-ei sunt in masura sa te ajute!