| rabbit a întrebat:

La liceu... este adevarat ca la romana nu se face gramatica? profil filologie?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu se mai face gramatica la liceu. Din fericirehee hee
Tot ce puteai invata despre gramatica ai invatat in 8 ani.Acum e timpul sa cunosti lumea literaturii romanestibig grin

| Hmmmm a răspuns:

E total adevarat. e sunt in clasa a nsprazecea la profilul filologie si nu am facut in liceu gramatca si nici nu voi face.se presupne ca gramatica o inveti in clasele 5-8 si o stii f bine.

| denisjehehwh a răspuns (pentru Hmmmm):

Nu stiu cum sa-ti zic…dar tu nu o prea stiihappy

| Victoria a răspuns:

Nu se face gramatica la liceu la niciun profil. In aceasta etapa se pune accent pe literatura, pe dezvoltarea competentelor comunicative si de intelegere a textelor literare.

| Marii a răspuns:

Adevarat. Se face doar literatura. happy

| AndutzaAndu a răspuns:

Da, de exemplu eu sunt la profil filologie bilingv engleza, si la romana fac numai literatura, nu si gramatica, bine, cred ca se presupune ca gramatica o stii big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face ca optional gramatica.Eu sunt in clasa a 12 la filologie, si la romana am facut doar literatura.