| andreieftenie42 a întrebat:

Daca obtii in viata unul dintre joburile politist,pompieri, inginer dar sa castigi o suma mai mica gen un 5000lei nu sa iei 8000, gata esti om de succes si tebuie sa te lauzi in gura mare la toti? meseriile astea enumerate de mine, atatia bani ia si un maistru intr-o fabrica si un electrician si sunt ok si joburile astea 2, deci care-i faza? da e mai bine la politie ca e serviciu de stat dar ca bani tot acolo si ca munca uneori ca electrician la mentenanta intervii doar cand e cazul.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu te certi de unul singur?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai atunci ramane stabilit, te faci electrician si nu politist

| andreieftenie42 explică (pentru suntserios):

Eu am ceva cu astia care se lauda ca ajung acolo, ca doar nu e ceva imposibil, bun ai ajuns bravo tie, ai bani dar ii ai pentru tine, care-i faza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreieftenie42):

E bine să te faci polițist.

| johnnny123 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Cine se laudă? Te opresc pe stradă oameni care se laudă că sunt pompieri, sau ce anume te supără?

| andreieftenie42 explică (pentru johnnny123):

Unii cu care ma cunosc eu

| andreieftenie42 explică (pentru johnnny123):

Prieteni, cunostinte, efectiv nu mai scapi de ei, adica sunt ceva de genul eu iau 5000lei si nu fac nimic toata ziua, prin urmaea acestui fapt sunt de 10000 de ori mai bun decat tine si decat multi altii, e jenant sa-i spui cuiva unui om si uite poftim ce e asa mare chestie sa fii politist? da e serviciu bun, dar sa fii subofiter care-i lauda? la job esti injurat si de oameni sefii iti dai seama ca nu se comporta prea frumos.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te angajeaza nimeni pe tine in asemenea posturi daca ai ADHD, uită, trebuie sa treci examene psihologice si medicii i si vore da seama ca nu esti apt.

| andreieftenie42 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am ma adhd, eram curios, de asta e TPU sa intrebi curiozitati sau chestii care te-ar ajuta, e bine precizat oricum, bravo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ca ceilalți e bine să lucrezi.