| Adideadi685 a întrebat:

Sunt singurul care a observat ca daca nu ajungi programator sau medic,poti sa ai lejer un salariu asemanator cu al celui care are facultate sau postliceala? poftim electrician,maistru,profesor,politist, pompier, asistent medical la toate ajungi la aproximativ 4000lei, bine la pompieri iei mai mult in timp dar e si cea mai grea din cele enumerate,adica nu sunt mari diferente,deci practic daca nu esti nici cel mai destept din tara sa ajungi medic dar nici cel mai slab sa fii lucrator comercial salariile nu prea difera, sau poftim un profesor ia 3000 ajunge la 4000, un politist ia 3600 ajunge la 4600 cu toate sporurile dar e mai greu si se cam echivaleaza, deci indiferent ce ai urma tot pe acolo ajungi.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Total eronat.
Avocatii au salarii foarte mari.
Inginerii au salarii mult pese 3000 lei.
Tot ce tine de finante au salarii mult peste 4000 lei.
Profesorii universitari iau lejer si 10.000
Arhitectii au salarii peste 4000 lei lejer

Nu e deloc cum zici tu

| sierra1 a răspuns:

Eu cred că tu cauți un motiv să NU inveți și prin urmare să nu faci școală, eventual ceva lejer... este?

| Tyteuhj1 a răspuns (pentru sierra1):

Daca am luat bacu cu 7, 50 ce zici eram slab? si mai sunt si pe la facultate, dar da, intr-adevar ma depaseste sa fiu programator, am si specificat sus ca in afara de programator sau medic, ca acolo ma depaseste, eu nu inteleg noi romanii chiar nu stim sa citim? nu scrie destul de clar? am zis clar ca profesorul ia 3000 si ajunge la 4000, politistul ia 3600 ajunge la 4600, orice ai alege de aici, tot pe acolo ajungi, ce e asa de rau ca am zis asta? si da nu ma intereseaza numai banii si caut ceva mai lejer ca am si alte planuri sa imi antrenez mintea, tu judeci dar nici nu ma cunosti, tipic romanesc, e jalnic.

| sierra1 a răspuns (pentru Tyteuhj1):

" Tyteuhj1: nu inteleg noi romanii chiar nu stim sa citim? nu scrie destul de clar?"

am comunicat noi doi vreodată, de faci tu acum spume la... tastatură?

| anonim3247 a răspuns:

O avocată ia și 5000 de euro pentru făcut acte.

| anonim3247 a răspuns:

Un polițist cu 4000 lei pe lună e ca și cum moare de foame.

| anonim3247 a răspuns:

Cine ia 4000 lei pe lună mai trebuie un salariu în casă ca să trăiască decent

| haileewatson a răspuns:

Sunt mii de job-uri si domenii in care poti sa iti gasesti ceva. Intrebarea e: te duce capul sa inveti?

| haileewatson a răspuns:

Tu esti acelasi om care a avut 10 conturi de TPU cu nume diferite si pune aceleasi intrebari despre salarii de 4000 de lei, pompieri, politisri, antidepresive si psihiatrii.

Răspuns utilizator avertizat
| Lambruzau a răspuns:

Salut!
Eu daca si fi in locul tau as pleca din tara asta! Fugiti din mizeria in care a ajuns Ro, cat puteti!
Eu am facut o si nu regret deloc.
Invata o limba straina binisor si du-te frate. Nu o sa traiesti chiar grozav dar sa nu ai stres, sa fii linistit, sa fii respectat ca om, stii ceva doar o viata avem si merita sa ne -o traim cu demnitate.
Daca vrei sa ma mai intrebi ceva, te rog, in mesaj privat