| Jon10 a întrebat:

Dacă sunt admis la doua facultăți pot sa fac una din ele și după ce o termin sa o fac și pe cealalta?
Spre exemplu sunt admis pe locurile de olimpici la politehnica și am luat și admiterea la teatru. Pot sa termin teatrul și după ce 4 ani sa fac și politehnica sau trebuie sa dau admitere?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu.Trebuie sa suni tu pentru a-ti confirma locul la una, iar locul la cealalta il pierzi.Nu exista optiunea de hold pentru cand te gandesti tu sa faci si a doua facultate. Daca ajungi in acest scenariu, trebuie sa dai din nou amditerea, ca toti ceilalti.

Succes.

| Jon10 explică (pentru dullcat):

Mersi mult!

| dullcat a răspuns (pentru Jon10):

Cu placere.