| CristinaDeux a întrebat:

Daca am luat bacul acum, in sesiunea iulie, trebuie neaparat sa aplic admiterea la facultati tot in aceasta luna?
O pot face in cea de-a doua sesiune de bac, cand se face a doua admitere?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poți sa te înscrii și peste 5 ani, facultatea o faci când vrei tu. Diferența e ca la stat aproape toate locurile sunt ocupate in sesiunea asta. Dacă știi ca vei mai găsi locuri in Septembrie poți sa te duci atunci.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te inscrii si in toamna, dar atunci vei avea de ales doar intre putinele locuri ramase libere, probabil la facultatile cele mai putin cautate