| Nirvanaaa a întrebat:

Salutare TPU!
Vara aceasta voi susține doua examene pentru admitere la doua facultăți diferite: Politehnica și UMF.
Examenul de admitere la Politehnica este mai devreme cu o săptămâna fata de cel de la medicina. Iar in caz de sunt admisă, confirmarea și înmatricularea la politehnica trebuie sa se facă înainte de a da eu examenul și la Medicina. In acele condiții, dacă eu as fi admisă la medicina fiind înmatriculata deja ca student la politehnica, mai pot concura pe locuri bugetate de la UMf? Sau voi trece direct pe taxa considerându-se ca am confirmat locul la politehnica?

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

In locul tau nu m-as inmatricula la Poly, ca nu cred ca te dau afara daca intarzii cateva zile, si oricum trebuie sa si corecteze examenul ala, sa afiseze rezultate, etc.

| Nirvanaaa explică (pentru Zuzu1991):

Problema e ca eu as putea sa aman dar ei încheie fix pe 24 Iulie, iar eu dau pe 25 Iulie la medicina.
Dacă nu confirm maxim pe 24 pierd locul și se da spre "glisare", așa au declarat in metodologie. Ca eu as amana dacă ar fi după mine happy.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Da, o fac special, insa in teorie, daca intrii la ailalta, la asta poti sa renunti, cu hartie scrisa si sa ceri semnatura ca au luat la cunostiinta

insa in practica nu stiu, si din pacate, ar trebui sa mituiesti o secretara sa NU iti spuna politica oficiala a universitatii, ci care e realitatea

| DascaluIoan a răspuns:

Vei trece la taxă. Statul plătește o singură facultate.

| Nirvanaaa explică (pentru DascaluIoan):

Indiferent dacă îmi retrag dosarul înainte de a începe anul universitar propriu zis nu?