| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Daca sunt la stiinte sociale la liceu, iar apoi la facultate vreau la armata cum se numesc facultatile pentru armata? E una prin Bucuresti si unde? Daca vrei sa faci facultatea de armata,dar sa lucrezi la ei,dar la PC se poate? Nu stiu exact cum sa explic pentru ca vreau sa lucrez la armata,dar nu sa ma lupt, vreau sa lucrez la birou si nu stiu cum sa zic. Mda stiu ca nu are logica, dar na

5 răspunsuri:
| ChristianKalman a răspuns:

Universitatea Națională de Apărare Carol I, nu? happy

| DaniAdrian a răspuns:

Vrei sa fii o tentativa de militar, incearca Academia Navala Mircea Cel Batran din Constanta.

| tril a răspuns (pentru DaniAdrian):

Nuu, el crede ca va sta pe PC, cu jocuri dar va fi platit ca un militar. happy Nici nu stie cat se inseala.

| DaniAdrian a răspuns (pentru tril):

Pai cam asa fac ofiterii care ies pe poarta academiei, hartoage, si stau in birou, secretare cu grade le spun eu, in caz de razboi singurii care pornesc la lupta sunt subofiterii, maistrii militari, caporalii, fruntasii si soldatii, iar la batranete ii auzi pe unii cum ii lauda '' vai prin cate a trecut si ce greu i-a fost, este un adevarat veteren cu el ar trebui sa ne mandrim'' da da da, sa stii ca i-a fost greu sa se ridice de pe scaunul lui din propriul birou cu aer conditionat si antifonat, pentru a se duce la WC sau la xerox, chiar s-a luptat cu mustele si toate gazele care ii intrau prin birou, cu cafeaua care o varsa pe pretioasa lui camasa, in timp ce afara adevaratii eroi mureau pe capete avand grija de pamantul nostru.

| CristianaCrissPinka2002 explică (pentru tril):

Pai o prietena are o cunostinta, care e in armata si lucreaza la birou si nu prea face mare lucru si castiga destul de mult. Iar acum are o pensie destul de mare.