| LeonardLeonte a întrebat:

Daca sunteti sau ati fi anul acesta in pragul alegerii unei facultati, ce facultate ati alege si de ce?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mas duce la cenafer in capitala sa fac cursul pentru mecanic de locomotiva. Lipsesc multi in Romania si salariu e destul de mare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Informatica
imi place, e de viitor, e bine platita, sufieicente locuri de munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedagogia...pentru că te pregătește pentru a investi în oameni. A fi un învățător sau un profesor bun mi se pare ceva nobil.

| luxuriant a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare pacat faptul ca profesorii sunt platit ca pe niste sclavi

| anonim_4396 a răspuns (pentru luxuriant):

Din păcate... Dar trebuie să recunoaștem că mulți nu își fac datoria...și ajung la catedră fără pic de vocație.

| mateisitudor a răspuns:

Acum, fiecare o sa iti raspunda in functie de preferintele si placerile pe care le are. Nu ar fi ok sa te iei dupa preferintele altora. Esti sigur ca nu ai preferinte intr-un anumit domeniu? Nu te atrage nimic? Trebuie sa fie ceva care iti place mai mult decat celelalte domenii. Gandeste-te ca iti vei petrece putin peste jumatate din viata muncind, si ar fi pacat sa alegi ceva bazat pe placerile sau preferintele altora.

| LeonardLeonte explică (pentru mateisitudor):

Salut! Imi place domeniul de multimedia, ce-mi poti recomanda in acest domeniu? Multumesc de ajutor!

| mateisitudor a răspuns (pentru LeonardLeonte):

Cauta pe google facultate multimedia ca sunt ceva si in Romania. Eu sunt clasa a 11-a, nu iti pot recomanda big grin

| RaduWhovian a răspuns:

UBB Cluj pe informatica
Desi in Romania facultatile nu sunt atat de stralucite