| Andrei5000 a întrebat:

Daca termin 10 clase primesc o diploma si la ce e buna.

5 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Da primesti o diplama si nu e buna la nimic...dovedesti ca ai 10 clasa in caz ca te lasi de scoala

| onlyme2851 a răspuns:

Ai juma' de liceu, te poti angaja cu brio la salubritate.

| 7 a răspuns:

Reprezinta dovada ca ai terminat 10 clase, deci ai mai multe sanse sa primesti un post, in cazul in care vrei sa te angajezi.esti in avantaj in comparatie cu cel ce nu a terminat cele 10 clase.

| cosminvasile a răspuns:

In caz ca nu vrei sa mai continui scoala diploma te ajuta la angajare. si in plus la profilele tehnologice ea dovedeste ca posesorul are nivelul de calificare grad 2;-)

| troublemakergirl a răspuns:

Poti sa te angajezi si sa faci diverse cursuri, dar nu poti sa faci facultate.