| Mihai25054 a întrebat:

am si eu o intreba
Sunt clasa a-10-a C la profesionala si vreau sa stiu daca termin clasa a-10-a primesc diploma pentru 10 clase sau trebuie sa fac si clasa a-11-a ca sa primesc diploma de 10?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diploma vei primi doar cand o sa termini scoala profesionala. Daca este de 2 ani vei primi diploma dupa terminarea acestora, daca este de 3 ani primesti diploma doar la terminarea celor 3 ani.
La liceu primesti diploma de 10 clase daca nu mai continui studiile, respectiv nu termini liceul.

| marian5946 a răspuns:

Diploma se va face la sfarsitul clasei a 10-a, dar o vei primi cand termini liceul.