| Alexandru1024 a întrebat:

Salut!
Daca termin 12 clase si nu am luat bac-ul, se acorda diploma de 12 clase?
Sau o adeverinta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, primesti diploma de 12 clase si foaia matricola a anilor de liceu, conform Regulamentului aprobat prin Ordinul MENCS nr. 3844/2016, citez:
ART.1
(2) În sistemul naţional de învăţământ preuniversitar se emit, începând cu anul şcolar 2015-2016, următoarele acte de studii:
g) Diplomă de absolvire a liceului însoţită de foaia matricolă parte a portofoliului;"

1 răspuns:
| Crescent a răspuns:

Diploma o primesti