| Andrei5000 a întrebat:

Daca termin 10 clase primesc o diploma si la ce e buna?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu-ti continui studiile diploma iti poate folosi la o eventuala angajare, pe un post unde se cer cel putin 10 clase.

| fuzzer a răspuns:

Depinde,ce scoala urmezi, daca e profesionala, atunci diploma iti va fi recunoscuta cand te vei angaja undeva.Si mai presus de atat poti face scoala de soferi, noua lege care a intrat in vigoare, ca cei sub 10 clase, nu vor mai putea face scoala de soferi.Insa eu iti sugerez sa continui cu scoala, vei avea mult mai multe avantaje pe viitor.

| yo547 a răspuns:

In general cu 10 clase nu prea gasesti de lucru dar poti face un curs de calificare si te poti angaja foarte usor.Deci este buna diploma de 10 clase ca fara ea nu te poti inscrie la acel curs. Funda?