| anonim_4396 a întrebat:

Daca termin o facultate de biologie pot face un master in cadrul unei facultati de medicina?

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa te interesezi acolo, de obicei mediciniștii fac rezidențiat. Dar poate poți încerca ceva master în biologie celulara, sau genetica etc și sa te angajezi într-un laborator.

| QuelQui a răspuns:

Vrei sa iesi medic fara sa muncesti invatand? Nu se poate. Facultatea de medicina are alt regim.

| LadyKanae a răspuns:

Parerea mea e ca poti sa faci doctoratul in cadrul unei facultati de medicina, desi depinde ce vrei sa faci mai exact. Am si un exemplu concret: sefa de lucrari care preda lucrarile practice la grupa mea in cadrul biologiei celulare, a terminat o facultate de biologie, dar si-a luat doctoratul la UMF. (Eu sunt la UMF Cluj, la MG)