| SunnyxD a întrebat:

Buna all xD Ce pregatire trebuie sa ai ca sa dai la o facultate de design vestimentar? Eu sunt in clasa a 9 a si sunt pasionata de arta si design vestimentar si as vrea sa urmez o facultate cu aceesi tema. Daca are vreo importanta sunt la un profil de stiinte ale naturii. Multumesc anticipat xD

Răspuns Câştigător
| Alexa_6599 a răspuns:

Pai nu trebuie sa ai o anumita pregatire, ei te iau de la 0, dar ar fi fost mai bine daca erai la un profil de tehnician designer vestimentar, asta te ajuta sau niste cursuri ceva...eu asa am terminat liceul si anul ce vine as vrea sa ma inscriu la facultate de genu big grin