| Alexinho94 a întrebat:

Daca vreau sa dau la Academia de politie din cls a 12-a, ce liceu si ce profil ar trebui sa urmez ca sa ma ajute pentru ce o sa fac acolo? Am medie undeva pe la 8.50. Dintre liceul Pedagogic profil filologie, liceu economic profil turism si alimentatie si liceul Economic profil economie care credeti ca m-ar ajuta mai mult?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai mult de ajuta un profil uman, respectiv filologie sau stiinte sociale, dar nu are prea mare importanta profilul liceului absolvit. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.