| Alexinho94 a întrebat:

Daca vreau sa dau la Academia de politie din cls a 12-a, ce liceu si ce profil ar trebui sa urmez ca sa ma ajute pentru ce o sa fac acolo? Am medie undeva pe la 8.50. Dintre liceul Pedagogic profil filologie, liceu economic profil turism si alimentatie si liceul Economic profil economie care credeti ca m-ar ajuta mai mult?

1 răspuns:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Liceul nu te ajuta cu nimic, nu conteaza ce liceu vei urma.Precizez ca la Academie ai nevoie de gramatica limbii romane deci te sfatuiesc sa urmezi un profil filologie.(admiterea la Academie se face pe baza de teste grila la gramatica si o limba straina+probe fizice+. Bafta! fUNDA?:d