| anonim_4396 a întrebat:

De ce au judecătorii, procurorii și avocații salarii atât de mari? Sunt în general mai mari decât medicii sau contabilii! Eu cred ca medicii sunt cei care ar trebui sa aibă cele mai mari salarii!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru că CC și CSM-ul se comportă oarecum ca niște lideri de sindicat doar că au și pâinea și cuțitul. Adică ei centrează, ei pasează, ei inscriu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au asa salarii sa ne tina pe cei care avem nevoie de ei cate 4-5 ani in procese.