| anonim_4396 a întrebat:

Pentru facultatea de drept:
- cati ani dureaza?
-cu ce medie intrii la fara taxa?
-cat este taxa?big grin
-ce salarii au procurorii si judecatorii in primul an?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Durează 4 ani, cu medie cât mai mare, fiecare facultate are propriile ei taxe, trebuie să faci Institutul Național al Magistraturii pentru a ajunge magistrat cu un salariu de debutant destul de frumușel.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Aneurysm a răspuns:

- 4 ani;
- depinde de numarul de locuri; trebuie sa fii printre primii, oricum;
- depinde de facultate; te poti uta aici http://www.money.ro/......11601.html
- aici chiar nu stiu; dar se spune ca s-ar majora deci te-ai alege cu niste verzisori in primul an :D

| XYZASD a răspuns:

4 ani. + 1 an master. Depinde de facultate, oricum cam peste 9, 50 in medie la toate. Taxa depinde de facultate intre 20 si 40 milioane. Procurarii si judecatorii au 2 ani dupa terminarea facultatii de pregatire. Salarii multumitoare, oricum.

Întrebări recente