| koji567 a întrebat:

De ce credeti au judecatorii/procurorii salarii mai mari decat medicii/profesorii?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Munca lor este socotita mai importanta, trebuie sa fie incoruptibili si impartiali.

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca si fura mai mult. La medic te duci si dai de la 50 lei la cateva sute lei. La cei din justitie nu discuti fara mii de euro, cel putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca numarul de judecatori / procurori este mult mai mic decat cel de medici... si se presupune ca ei ar trebui sa fie motivati sa isi metina integritatea

| ElenaSA a răspuns:

Pentru a nu fi corupti si pentru ca au existat persoane care sa-i sustina cand s-a pus problema de salariul lor.

| unprietenaproape a răspuns:

Pentru ca e un stres imens, mii de dosare pe care trebuie sa le rezolve, din cauza asta ies si mai devreme la pensie. Pentru ca sa nu fie tentati sa primeasca mita