| DaDaDaDa69 a întrebat:

De la stiinte-sociale, ce meserii pot avea?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Concret, dupa terminarea unui astfel de liceu nu vei avea nicio meserie.

| Anonimuserr a răspuns:

Profesor, poti lucra ca preparator, asistent, lector, conferentiar, profesor universitar daca vei avea cariera universitara. Poti lucra ca cercetator gradul 3.

| Voro a răspuns:

Sincer sa fiu, DOAR cu liceul pe profil stiinte-sociale nu cred ca poti deveni nimic fara cursuri sau o facultate. In caz ca vrei sa urmezi o facultate, poti avea o meserie din domeniile: psihologie, filozofie, istorie si asa mai departe.

| DaDaDaDa69 explică:

Jandarmerie sau armată nu merge?