| Busoieu99 a întrebat:

De sarbatori primiti ceva bani in plus? Il am pe taica-miu lucreaza la stat, ia 1500lei de Craciun, la privat ce iei? Sa nu fii programator sau meserii din astea de nu le poate face oricine.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai la privat nu iei mare lucru, decat la marile companii cu capital din afara stii care cele din IT majoritar, iar la stat stii raspunsul deja se dau prime si cate 2 salarii brute pentru ca acolo nu le pasa de nimeni si nimic.
Sa vezi ce prime nesimtite au cei si cele de la ASF si alte institutii asemenea!
Noi ceilalti luam in jur de 300 de lei prima happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se iau si la privat bonusuri frumusele de sfarsit de an.