| Joker3134 a întrebat:

De unde expresia glume de pompier? Si pompierii sunt prosti tot ca politistii?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu n-am auzit in viata mea asemenea expresie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta pe google si nu ne mai întreba pe noi. Ce, ai doi ani?

| Catrice a răspuns:

Dacă tot găsești negativism în meseria de pompier/polițist/jandarm/militar, de ce ești în continuare axat pe aceste domenii?!

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

Ma refeream la subiectele din 90% din întrebările tale.

| TristanTzara a răspuns:

Eu am auzit de glume de șantier, cei care lucrează pe șantier sunt mai ceva ca pompierii și polițiștii.

Stereotipurile astea vin din viața de zi cu zi, nu am prea vorbit cu pompieri, dar cu niște polițiști, da:majoritatea parcă au căpăstru, nu văd în stânga sau dreapta...

| marevna13 a răspuns:

Nu sunt prosti, au doar glume ciudate.